آیا چای از پوکی استخوان جلوگیری می کند؟

آیا چای از پوکی استخوان جلوگیری می کند؟

آیا چای از پوکی استخوان جلوگیری می کند؟ | بسیاری از مواد خوراکی موجود در دنیای امروزی در پی اتفاق یا حادثه ای کشف شده اند که چای نیز یکی از این موارد است. طبق افسانه های چینی، امپراتور شن نونگ امپراتور افسانه‌ای چین و قهرمان فرهنگی این کشور در سفری به حومه شهر، چای را کشف کرد. داستان این کشف خوش طعم از این قرار است که امپراتور شن نونگ در این سفر تشنه شد، اما از جایی که تنها آب موجود در محیط مناسب نوشیدن نبود، دستور داد تا آن را بجوشانند. حین جوشیدن یک برگ چای در آن افتاده و جوشید.

آیا چای از پوکی استخوان جلوگیری می کند؟
آیا چای از پوکی استخوان جلوگیری می کند؟

امپراتور برای چند دقیقه برگ را در آب نگه داشت و پس از آن که برگ ته نشین شد آن را نوشید و از طعم آن لذت برد. چیزی که امپراتور شن نونگ نوشیده بود، چای بود، یکی از محبوب ترین و پر استفاده ترین نوشیدنی ها در جهان. چای موافقان و مخالفان زیادی دارد و تحقیقات بسیاری نیز بر روی ماهیت آن، تاثیر آن بر بدن و مزایا و معایب آن انجام شده است. یکی از این تحقیقات و بررسی ها مدعی است چای در بهبود شرایط استخوان ها و جلوگیری از پوکی استخوان موثر است. با پارسی سلامت همراه باشید تا در ادامه این موضوع را بررسی کنیم.

آیا چای از پوکی استخوان جلوگیری می کند؟

همان طور که گفته شد مطالعات بسیاری بر روی چای انجام شده است. تعداد زیادی از این مطالعات نشان می دهند که چای برای سلامتی بدن مفید بوده و می تواند به سلامت قلب و عروق، فرآیند هضم، فشار خون و … کمک کند. یا گسترش این تحقیقات، بررسی های زیادی بر روی برخی از انواع چای نیز صورت پذیرفت که نشان می دهد مصرف چای بر روی استخوان ها خصوصا در زنان یائسه موثر است.

چای در واقع حاوی موادی است که با افزایش تراکم مواد معدنی موجود در استخوان و کاهش خطر شکستگی آن مرتبط است. این مواد پلی فنول هستند که در واقع ترکیبات آنتی اکسیدانی موجود در برخی غذاها همانند شکلات تلخ، توت فرنگی، ریحان، چای و قهوه می باشند. مطالعات متعددی بر روی حیوانات انجام شده است که نشان دهنده ارتباط مثبتی بین پلی فنول های موجود در چای، تراکم توده استخوانی و استحکام استخوان است. این در حالی است که بررسی ها و آزمایش های انسانی نتایج متفاوت و مختلفی را نشان داده اند.

 

 

به عنوان مثال نتایج یک تحقیق که در مجله آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شده است، نشان می دهد زنان مسنی که چای می نوشند، از تراکم استخوان بیشتری نسبت به زنان همسن که چای نمی نوشند برخوردار هستند. تحقیقات مشاهبی نیز در استرالیا، کانادا، ژاپن، دانمارک و انگلیس انجام شده است که آن ها نیز نشان دهنده ارتباط مثبت بین مصرف چای و تراکم استخوان هستند. البته لازم به ذکر است این تحقیقات بر روی زنان یائسه انجام شده است.

از سویی دیگر یک تحقیق که بر روی زنان ترکیه ای انجام شده است نشان می دهد مصرف چای عامل مهمی در میزان تراکم استخوان نیست. در بحث خطر شکستگی استخوان نیز، مطالعه ای نشان می دهد مصرف چای خطر شکستگی مصرف استخوان در زنان و مردان 50 ساله را 30 درصد کاهش داده است در حالی که مطالعه دیگری در کشور آمریکا نشان می دهد مصرف چای تاثیر کمی بر تراکم استخوان داشته و با مصرف آن خطر شکستگی استخوان در زنان یائسه تغییری نمی کند.

در آخر چای برای استخوان های مفید است یا تاثیری بر روی آن ها ندارد؟

بدون شک این مورد نیازمند تحقیقات بیشتر و گسترده تر بوده و با تکیه بر این موارد نمی توان تصمیم گرفت. اختلاف بین این نتایج می تواند به دلیل وجود جامعه آماری متنوع و جمعیت های متفاوت، انواع مختلف و متعدد چای(سبز، مشکی، اولانگ و …)، روش های متعدد مطالعه و بررسی و روش های مختلف اندازه گیری تراکم استخوان دانست.

بهترین روش تحقیق در این زمینه را می توان آزمایش تصادفی کنترل شده دو سو کور دانست، در حالی که بیشتر مطالعات انجام شده بر روی چای و تاثیرات آن بر روی استخوان به صورت مشاهده ای انجام شده است. در این میان ممکن است عوامل مختلفی دخیل باشند که همراه با نوشیدن چای اتفاق می افتد. یعنی ممکن است چای خوران استخوان های قوی تر و محکم تری نسبت به بقیه داشته باشند اما ممکن است این مورد از عوامل دیگری در آن ها سرچشمه گرفته باشد تا مواد مغذی موجود در چای!

آیا چای از پوکی استخوان جلوگیری می کند؟
آیا چای از پوکی استخوان جلوگیری می کند؟

از این رو برای بررسی بیشتر این موارد می بایست تحقیقات بر روی تاثیر پلی فنول های موجود در چای، مصرف چای، روش های مصرف و با تمرکز بر روی جمعیت در معرض خطر پوکی استخوان انجام پذیرد. اما تا به این جای کار مشخص شده است که پلی فنول های موجود در چای می توانند نشانگر های زیستی استرس اکسیداتیو و التهاب را کاهش دهند که این مورد نیز بر سلامت استخوان اثر می گذارد.

استرس اکسیداتیو که بر اثر فعالیت رادیکال های آزاد و گونه های اکسیژن واکنش پذیر رخ می دهد، موجب آسیب اکسیداتیو به استخوان ها و سلول های بدن می شود. رادیکال های آزاد نیز مولکول های آلی ناپایداری هستند که در آسیب به بافت ها، بروز بیماری های تحلیل برنده و پیری شرکت دارند. اما آنتی اکسیدان هایی همانند پلی فنول از آسیب رساندن رادیکال های آزاد به بافت های سالم شما جلوگیری می کنند.

آیا کافئین برای استخوان ها مضر است؟

احتمالا شما نیز این موضوع را زیاد شنیده اید که مصرف کافئین موجب پوکی استخوان می شود. از جایی که انواع چای، دارای مقادیری کافئین می باشند، ممکن است برای شما نیز سوال باشد که چگونه چای باعث جلوگیری از پوکی استخوان می شود در حالی که کافئین موجود در آن پوکی استخوان می آورد؟ این موضوع نیز در دنیای علم بسیار مورد بررسی قرار گرفته است و بسیاری از یافته ها در این زمینه نشان می دهد که مصرف کافئین نه تنها موجب پوکی استخوان نمی شود، بلکه برای سلامت آن نیز مفید می باشد.

چای! پر مصرف ترین نوشیدنی در دنیا پس از آب

چای یکی از پر مصرف ترین نوشیدنی ها در دنیا پس از آب است. هر چند تحقیقات انجام شده در این زمینه نشان می دهد که چای برای سلامتی استخوان ها مفید بوده و به آن ها آسیب نمی رساند، اما این تحقیقات می بایست ادامه داشته و به قطعیت بیشتری برسند. همان طور که گفته شد ماده اصلی موثر این نوشیدنی پلی فنول است که تحقیقات نشان می دهد در سلامت و استحکام استخوان ها مفید بوده و هیچ گونه آسیبی به آن ها نمی رساند.

اگر چای می خورید پس آن را در برنامه غذایی خود نگه دارید و اگر هم چای نمی نوشید بهتر است آن را در رژیم غذایی خود بگنجانید! البته سعی کنید آن را ساده، بدون قندها و شیرین کننده های مصنوعی و یا شیر مصرف کنید. قندها می توانند ضررهای متعدد و مختلفی برای بدن شما داشته و مشکلاتی در سلامتی شما ایجاد کنند.

آیا چای از پوکی استخوان جلوگیری می کند؟
آیا چای از پوکی استخوان جلوگیری می کند؟

لازم به ذکر است انواع مختلفی از چای وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی ها و خواص متفاوتی می باشند. اما چای سبز یکی از پر طرفدار ترین و مفید ترین چای ها بوده و فوائد بسیاری نیز برای سلامتی دارد. هم اکنون می توانید چای سبز را در برنامه غذایی خود قرار داده و یا در مواقع دلخواه آن را دم کرده و مصرف کنید.

پارسی سلامت چه پیشنهاد می کند؟

بدون شک همه ما می دانیم که تغذیه ما در داشتن استخوان های سالم و محکم موثر بوده و به راحتی می تواند تعیین کننده میزان سلامتی آن ها باشد. همانطور که می دانید یکی از دلایلی که در زنان منجر به پوکی استخوان می شود کاهش هورمون استروژن در بدن است. از آنجایی که این هورمون منجر به جذب کلسیم در بدن می شود، کاهش آن در بدن منجر به کاهش کلسیم استخوانی زنان و در نهایت پوکی استخوان در آن ها می شود.

مصرف چای همان طور که دیدیم تهدیدی برای استخوان ها شما نبوده و مصرف آن حتی می تواند برای تقویت آن ها و افزایش تراکم استخوان های بدن شما مفید باشد. اما پارسی سلامت با تکیه بر تجربه و علم و دانش روز، پکیج درمان پوکی استخوان را ارائه می دهد. در این پکیج مهم ترین داروهای گیاهی و عرقیجات گیاهی که در درمان و پیشگیری از پوکی استخوان موثر هستند مورد استفاده قرار گرفته است.

شنبلیله، گردو، مخالصه، نعناع و مریم گلی در استخوان سازی، کاهش ابتلا به پوکی استخوان و تقویت تراکم استخوان بسیار مفید بوده و سلامتی را برای استخوان های شما به ارمغان می آورند. پونه و گزنه نیز از جمله گیاهانی هستند که با توجه به داشتن کلسیم، سیلیس و بور در پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان مفید می باشند.
همچنین زنجبیل از جمله گیاهانی است که برای درمان پوکی استخوان کاربرد داشته و نقش مهمی در کاهش درد افرادی که دچار پوکی استخوان هستند دارد. در واقع زنجبیل سرشار از خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است که منجر به کاهش التهاب، درد و تورم در بیماران می شود. پکیج درمان پوکی استخوان پارسی سلامت، پیشنهاد متخصصین ما برای داشتن استخوان های سالم و کارآمد است.