ریزش مو و دلایل آن!

ریزش مو و دلایل آن!

ریزش مو و دلایل آن! | این روزها مطمئناً با اعمال قرنطینه در سرتاسر جهان و همچنین مواجه شدن با بیماری همه گیر کرونا و استرس های ناشی از آن، در خانه ماندن و تحمل مشکلات جانبی، اقتصادی، آموزش آنلاین بچه ها، رفتن سرکار با دلهره و ترس و نگرانی در مورد ابتلا به بیماری و همه و همه باهم فشارهای ناخواسته ای را به تمامی افراد خانواده تحمیل کرده که تقریباً تمامی ما با آنها دست و پنجه نرم کرده ایم. تحمل فشار و استرس های ناخواسته طبیعتاً مشکلات خاصی در بدن به وجود می آورد که ریزش مو یکی از آنهاست.

اگرچه تنها دلیل ریزش مو فشار و استرس نیست اما قصد داریم در این مقاله با سایت پارسی سلامت چندین دلایل از ریزش مو را برای تان بازگو کنیم که شاید دلیل ریزش موی شما باشد. پس برای پی بردن به دلایل ریزش مو تا آخر مقاله با سایت پارسی سلامت همراه باشید.

قطعاً هر کدام از ما در مقطعی از زندگی مان با مشکل ریزش مو مواجه شده‌ایم اگرچه مشکل ریزش مو در ابتدا شاید چندان به نظر نرسد اما در صورت تداوم و با گذشت زمان تبدیل به یک نگرانی عمده برای افرادی که ریزش مو دارند می شود. چراکه با گذشت زمان کم کم اثرات ریزش مو در ظاهر افراد پدیدار شده و زیبایی آنها را کم می‌کند و آن زمان است که فرد به فکر درمان ریزش موی خود می افتد.

در این مقطع معمولاً فردی که دچار ریزش مو شده است تمامی راه ها را امتحان می کند تا بتواند اول از همه ریزش موی خود را متوقف کرده و دوم این که موهای از دست رفته خود را باز گرداند. در واقع کاری انجام می دهد که موجب ترمیم پیاز مو شده و مجدد شروع به رشد و نمو کند. دقیقاً این زمانی است که بسیاری از افرادی که دچار ریزش مو هستند با آن دست و پنجه نرم می کنند.

ریزش مو و دلایل آن!
ریزش مو و دلایل آن!

برای درمان ریزش مو بهتر است قبل از هر چیز اول علل ریزش مو را تشخیص داده و سپس اقدام به درمان ریزش مو کرد. مردها معمولاً به علت داشتن الگوی طاسی و همچنین ژنتیک بیشتر در معرض ابتلا به ریزش مو و کچلی هستند. اما ریزش مو و نازک شدن آن در زنان هم بسیار متداول است. ممکن است این ریزش مو دلایل موقتی داشته باشد که عبارتند از کمبود یک نوع ویتامین یا وجود استرس و …

در بعضی مواقع امکان دارد که دلیل ریزش مو وجود مشکلات اساسی تر در بدن باشد. در بسیاری از شرایط روش های بسیاری برای درمان ریزش مو هم در زنان و هم مردان وجود دارد. اما تمامی این روشهای درمان صرفاً به دلیل ریزش مو بستگی دارد.

در ادامه ی مقاله بنا به درخواست شما عزیزان اکثر دلایل ریزش مو در زنان و مردان را برای تان بازگو می کنیم پس با ما همراه باشید.

فشار جسمی

هر گونه ضربه و فشار فیزیکی مانند بیماری شدید، تصادف، جراحی و حتی ابتلا به بیماری آنفولانزا و ویروس کرونا می‌تواند باعث ریزش موی موقتی در افراد شود. این مسئله باعث تحریک نوعی از ریزش مو به نام جریان تلوژن می‌شود از آنجایی که مو چرخه عمر منظمی دارد یعنی مرحله رشد کردن، مرحله استراحت مو و نهایتاً مرحله ریزش، متخصصین پوست و مو بر این باور هستند که هنگامی که مسئله استرس‌زا برای هر فردی به وجود می آید می تواند چرخه عمرمو را کاملاً مختل کند و مو را از مرحله اول چرخه عمر مو به مرحله آخر آن یعنی ریزش مو سوق دهد.

در اینگونه شرایط ریزش مو معمولاً بین ۳ تا ۶ ماه پس از بروز مشکل فیزیکی روی می دهد خبر خوب در این نوع ریزش مو این است که به محض اینکه بدن شروع به ترمیم دوباره کند چرخه عمر مو در بدن این گونه افراد تنظیم شده و به صورت عادی خود باز گشته و نهایتاً ریزش مو قطع می شود. البته برای درمان ریزش مو می توان مرحله ترمیم و سلامت چرخه عمر مورا با استفاده از پکیج های درمانی ریزش موی پارسی سلامت به جلو انداخت.

بارداری و زایمان

بارداری و زایمان یکی دیگر از فشارهای جسمانی است که معمولاً با ریزش مو همراه می شود چرا که در این مرحله از زندگی هم ترشح هورمون ها به طرز تعجب آوری تعادل خود را از دست می‌دهند و همین که فشار روحی مضاعفی به بدن وارد می شود. ریزش مو مرتبط با بارداری معمولاً بعد از تولد نوزاد تجربه شده و در زمان بارداری اتفاق نمی افتد. البته در این مورد نیز بایستی بدانید که بعد از چند ماه هنگامی که بدن شروع به ترمیم دوباره خود کرد ریزش مو نیز قطع می شود.

ریزش مو و دلایل آن!
ریزش مو و دلایل آن!

مصرف بیش از حد ویتامین آ

یکی دیگر از دلایل ریزش مو در بدن مصرف بیش از حد مکمل ها و ویتامین آ است چرا که این نوع ویتامین ها و مکمل در بدن می تواند محرک ریزش موی شدید شوند. در این گونه موارد حتماً بایستی مصرف مکمل ها و ویتامین آ را قطع کرد. به محض قطع کردن مصرف این مکمل ها می توان شاهد قطع ریزش مو بود.

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است افراد را به ریزش مو مبتلا کند عدم مصرف کافی انواع پروتئین ها در بدن است. اکثر کسانی که گیاه خوار هستند و پروتئین حیوانی را دریافت نمی کنند معمولاً دچار ریزش مو شده و این مشکل به صورت دائمی در آنها باقی می ماند. اگر در رژیم غذایی تان پروتئین به میزان کافی دریافت نکنید، عکس العمل طبیعی بدن این است که با متوقف نمودن رشد مو کمبود پروتئین بدن را جبران کند.

معمولاً ریزش مو به این دلیل بعد از دو الی سه هفته از عدم مصرف کافی پروتئین اتفاق می افتد. در این حالت بهتر است که افرادی که دچار ریزش مو به علت کمبود پروتئین شده‌اند مصرف حبوبات و گوشت و تخم مرغ را در برنامه غذایی خود قرار داده و هفته ای دو الی سه وعده از این مواد غذایی استفاده کنند.

داشتن ژن طاسی مو

از هر سه مرد دو مرد تا سن ۶۰ سالگی دچار مشکل شدید ریزش مو و طاسی می شوند و البته این امر معمولاً به دلیل داشتن الگو و ژن طاسی در آنهاست. این نوع از ریزش مو معمولاً به خاطر هورمون های جنسی و ترشح هورمون های جنسی مردانه و همچنین ترکیب ژن ها ایجاد می شود که الگوی کلاسیک داشته و بدین صورت است که موها از ریشه ناپدید می شوند و خط موی M شکل را تشکیل می دهند.
برای درمان ریزش مو به این دلیل نیز روش های گوناگونی وجود دارد که یکی از آنها استفاده از پکیج درمان ریزش موی پارسی سلامت است.

 

 

کم خونی

از آنجایی که کم خونی مشکلی است که بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می‌کنند لذا ریزش مو در این گونه افراد نیز زیاد دیده می شود. برای اطمینان از از این نوع ریزش مو بایستی حتما آزمایش خون انجام داد. معمولاً کسانی که دچار علائم کم خونی مانند سردرد، سرگیجه، خستگی، سردی دست و پاها و رنگ پریدگی هستند مشکلات مربوط به ریزش مو را نیز دارند که البته برای درمان این گونه ریزش مو می توان از پکیج درمانی ریزش موی پارسی سلامت استفاده کرد.

کم کاری تیروئید

کم کاری تیروئید، یکی دیگر از دلایل ریزش مو در بزرگسالان است این هورمون در بدن وظیفه ترشح هورمون هایی را در بدن به عهده دارد که برای سوخت و ساز رشد و نمو ضروری هستند. پزشکان به راحتی می توانند با چندین آزمایش ساده دلیل کم کاری غده تیروئید را کشف کرده و آن را درمان کنند که البته با درمان کم کاری تیروئید نیز می ‌توان ریزش مو را نیز درمان کرد. به منظور درمان کم کاری تیروئید نیز می‌توانید از پکیج درمان ‌تیروئید پارسی سلامت استفاده کنید. هنگامی که سطح هورمون تیروئید بدن تان به حد نرمال رسید به صورت خود به خود نیز مشکل ریزش موی ناشی از کم کاری تیروئید قطع می شود.

ریزش مو و دلایل آن!
ریزش مو و دلایل آن!

خود ایمنی

یکی از انواع دلایل ریزش مو مربوط به مسائل سیستم ایمنی بدن است. افرادی که مشکل خود ایمنی دارند معمولاً دچار ریزش مو می شوند. در این حالت اصولاً سیستم ایمنی بدن بسیار فعال بوده و بدن گیج می شود. در واقع مو را به عنوان عامل خارجی تصور کرده و اشتباها آن را هدف می‌گیرد که نهایتاً باعث ریزش موی شدید می شود. تزریقات استروئید اولین درمان این مشکل است. البته داروهای دیگری نیز از این دست هستند که به راحتی این نوع ریزش مو را درمان می کنند.

حال که تا حدودی با دلایل ریزش مو آشنا شدید اگر شما هم در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکل ریزش مو و تبعات آن هستید، خبر خوشی برای تان داریم. این که می توانید به راحتی و در اسرع وقت مشکل ریزش موی خود را درمان کنید. برای درمان ریزش مو به راحتی می توانید از پکیج درمانی ریزش موی پارسی سلامت استفاده کرده و اثرات معجزه آسای آن را بعد از یک دوره درمان مشاهده کنید.

با استفاده از پکیج جلوگیری از ریزش مو پارسی سلامت قطعاً سلامت دوباره به موهای تان بازگردانده شده و مشکل ریزش موی تان قطع می شود. پس درنگ نکنید و همین حالا با خرید این پکیج مشکل ریزش موی خود را از بین ببرید.