تسکین و درمان دردهای قاعدگی

 تسکین و درمان دردهای قاعدگی

تسکین و درمان دردهای قاعدگی | بسیاری از خانم‌ها می‌توانند بر دردهای پریودی و عادت ماهیانه غلبه کنند اما با این حال این درد بسیاری از بانوان را خانه نشین کرده و از انجام فعالیت های روزانه بازمی‌دارد بهتر است که اگر جزو آن دسته از افراد هستید، زیاد به خودتان فشار نیاورید و استراحت کافی کنید. برای بسیاری از خانم ها که عادت ماهینا و دردهای قاعدگی به منزله ی یک کابوس وحشتناک است که هر ماه با دردی شدید، خستگی، بی حالی، بدخلقی، تهوع، سرگیجه، سردرد، بیرون‌روی و کلی ناراحتی های دیگر عارض می شود.

این افراد با وجود مراجعه های مکرر به پزشک، دلایل قطعی این دردها را متوجه نشده و معمولاً در روزهای اول عادت ماهیانه و یا چند ساعت قبل از آن دچار دردهای بسیار شدید و غیرقابل تحمل می‌شوند که به صورت گرفتگی عضلات ناحیه شکم و یا قولنج در ناحیه پاها کمر و یا حتی زانوها است. البته خبر خوش این است که این کابوس درمان شدنی است و شما می توانید با رعایت نکاتی اصولی و ساده کلیه ی این درد ها را کاهش داده و یا درمان کنید.

به منظور درمان دردهای قاعدگی، در ادامه ی مطالب با سایت پارسی سلامت همراه باشید تا نکات مهم و ضروری در مورد دردهای قاعدگی و همچنین روش‌های درمان آن را با شما در میان بگذاریم. پس با ما ما همراه شوید تا از نکات مفید و ضروری در مورد درمان دردهای قاعدگی مطلع شوید.

 

 

چند روش طلایی در درمان دردهای قاعدگی

 

از آیودی های هورمونی استفاده کنید.

برای اینکه بتوانید قسمت اعظم دردهای قاعدگی خود را کاهش دهید اگر تا چند سال آینده قصد باردار شدن ندارید، بهتر است که از آیودی های هورمونی استفاده کنید. احتمالاً این روش بسیار به دردتان می خورد آیودی هورمونی وسیله‌ای به شکل T است که داخل رحم کار گذاشته می‌شود تا بتواند هورمون پروژسترون آزاد کند و از بارداری پیشگیری کند. یکی از مزایای استفاده از این وسیله، کاهش درد عادت ماهانه و خونریزی است. البته قبل از اقدام به استفاده از آیودی های هورمونی حتماً با پزشک متخصص و یا ماما مشورت کنید.

از سیگار کشیدن اجتناب کنید

مطابق با تحقیقات انجام شده بسیاری از خانم های سیگاری از دردهای شدید دوره عادت ماهیانه ی خود شکایت دارند. این خانم ها معمولا دو برابر بقیه ی خانم ها در معرض شدت دردهای قاعدگی و سندرم پیش از قاعدگی هستند. دردهایی مانند آکنه، درد شکم، سردردف درد سینه، التهاب و ورم، افسردگی، تغییر خلقر و خو و تغییر اشتها. برای اینکه بتوانید این دردها را در مدت زمان قاعدگی خود کاهش دهید حتما سیگار کشیدن را کنار بگذارید تا نتیجه آن را سریعاً در کاهش دردهای قاعدگی ملاحظه کنید.

روی کمرتان حوله گرم بگذارید

در روزهای اولی که شروع به خونریزی و درد قاعدگی کرده‌اید حتما به سراغ گرما و خوردن غذاهایی با طبع گرم بروید. می توانید با استفاده از کمپرسور گرم و یا حوله ی گرم و قرار دادن آن روی کمرتان بخش عظیمی از درد های قاعدگی را کاهش دهید. گرما باعث آرامش و انبساط عضلات شده و در نتیجه دردهای قاعدگی را کاهش می دهد.

تسکین و درمان دردهای قاعدگی
تسکین و درمان دردهای قاعدگی

از قرص های جلوگیری و یا ضد بارداری استفاده کنید

مصرف قرص های بارداری ماهانه باعث کاهش میزان خونریزی و همچنین مدت آن و نهایتاً کاهش دردهای قاعدگی می شود. البته توصیه می شود قبل از مصرف این گونه قرص ها حتما با پزشک متخصص خود مشورت کرده تا نوع آنها را با توجه به شرایط بدنی شما تجویز کند.
نرمش های یوگا و آرامتر انجام دهید

نرمش های یوگا و آرام تنی برای تمامی افراد و در هر شرایطی مفید هستند. با انجام این تمرینات به راحتی می‌توانید درست نفس کشیده و قدرت کنترل عضلات را افزایش دهید. در واقع می توانید بر گرفتگی عضلات غلبه کرده و دردهای عضلانی و نهایتاً دردهای قاعدگی را کاهش دهید.

دوش آب گرم بگیرید

دوش آب گرم و نه داغ، شما را از لحاظ روحی و روانی بسیار آرام می‌کند و نهایتاً باعث غلبه بر درد و همچنین کاهش دردهای قاعدگی می شود. در دوران قاعدگی به منظور تسکین دردهای قاعدگی استفاده از آب گرم و دوش گرفتن با آب گرم را فراموش نکنید.

از مصرف قهوه بپرهیزید

همانطور که می دانید مصرف قهوه و به‌طورکلی نوشیدنی های کافئین دار و نوشابه سیاه باعث افزایش درد و حساسیت در بدن می شود. برای همین بهتر است قبل از شروع عادت ماهیانه و یا حین آن از مصرف نوشیدنی های گازدار خودداری کنید.

تغذیه مناسبی داشته باشید

سعی کنید در این دوران و قبل از آن تغذیه ی سالم و مناسبی داشته باشید. مصرف ماهی های چرب مانند سالمون را در این دوران بیشتر کنید. به این علت که حاوی امگا ۳ زیادی هستند که این اسیدهای چرب در واقع برای تسکین درد ها بسیار موثر بوده و مصرف آنها منجر به کاهش دردهای قاعدگی می شود.

استفاده از روغن های گیاهی و همچنین ماساژ به آنها را فراموش نکنید

ماساژ دادن یکی از بهترین روش های تسکین و کاهش دردهای قاعدگی و یا عادت ماهیانه است. روغن های گیاهی خاصیت ضد اسپاسم و درد داشته و هنگامی که شما ناحیه کمر و شکم تان را با این روغن ها ماساژ می دهید در واقع درد این ناحیه را کاهش می دهید. برای استفاده بهتر است که کمی از این روغن ها را روی دستتان ریخته و به نواحی دردناک مانند کمر، کلیه ها، شکم و پهلوها بمالید و به آهستگی با حرکات دورانی ماساژ دهید. حتی بعد از گذشت چندین دقیقه متوجه تسکین درد و یا کاهش دردهای قاعدگی خواهید شد.

تسکین و درمان دردهای قاعدگی
تسکین و درمان دردهای قاعدگی

انجام تمرینات ورزشی و فعالیت بدنی را فراموش نکنید

مطمئنا در این دوران و تجربه ی دردهای قاعدگی هیچ خانمی نمی خواهد که ورزش کند. اما بایستی بدانید که انجام تمرینات ورزشی در این دوران و همچنین دوران قبل از آن به صورت منظم باعث تسکین و کاهش دردهای قاعدگی می شود. البته اشتباه نکنید منظور ما این نیست که در روزهای اول قاعدگی دو ماراتون داشته باشید بلکه می توانید حرکات ورزشی سبک، پیاده روی و نرمش های ساده انجام دهید که باعث اکسیژن رسانی بیشتری به اعضای بدنتان شده و جریان خون را بیشتر کند و نتیجتاً باعث تسکین و کاهش دردهای قاعدگی شود.

از خوراکی های شیرین زیاد استفاده نکنید

در طول دوران عادت ماهیانه از مصرف زیاد مواد غذایی شیرین دوری کنید. انواع شیرینی جات، شکلاتف کلوچه، کیک و … در این دوران مزایایی برایتان نخواهد داشت. به خاطر اینکه این مواد غذایی باعث تولید میزان هورمون انسولین در بدن تان می شود و باید بدانید که افزایش تولید انسولین در بدن باعث افزایش التهاب در اعضای بدن خواهد شد. یعنی اینکه دردتان زیادتر می‌شود و مجبورمی شوید که به سراغ مسکن های همیشگی مانند ژلوفن و غیره بروید. می توانید در زمان اتمام دوران قاعدگی با خیال راحت مواد غذایی شیرین مورد علاقه خود را مصرف کنید. البته همواره به یاد داشته باشید که تعادل را در مصرف این گونه مواد غذایی فراموش نکنید.

 

از خوردن ترشیجات و چاشنی های ترش بپرهیزید

فراموش نکنید که در این دوران بایستی به سراغ خوردن غذاهایی با طبع گرم بروید چرا که سرد شدن طبع بدن باعث افزایش دردها در بدن و همچنین انقباض عضلات می شود. از آنجایی که ترشیجات نیز طبع سردی دارند پس از مصرف آن ها در طی دوران قاعدگی بپرهیزید چرا که باعث افزایش دردهای قاعدگی شده و شما را کلافه خواهند کرد.

زیاد استراحت کنید و اگر لازم بود مرخصی بگیرید

بسیاری از خانم‌ها می‌توانند قاعدگی را به سبب ضعیف بودن آن تحمل کنند اما بسیاری دیگر به علت شدت این گونه دردها خانه نشین می‌شوند. بهتر است که در این زمان زیاد به خودتان فشار نیاورید تا می توانید استراحت کنید. بدون شک رفتن به سر کار زمانی که مجبورید ساعت‌های طولانی پشت میز بنشینید کار عاقلانه‌ای نیست.

از پکیج تسکین دردهای قاعدگی پارسی سلامت کمک بگیرید

اگر کلیه راه‌های عنوان شده را امتحان کردید و اما هنوز هم دردهای قاعدگی شدید دارید و نمی توانید آنها را تحمل کنید، بهتر است که اقدامی اساسی در جهت کاهش دردهای قاعدگی انجام دهید. به این منظور می توانید از پکیج تسکین دردهای قاعدگی سایت پارسی سلامت استفاده کنید. تیم پزشکان و متخصصین حرفه ا ی ما در زمینه سلامت بدن و رفع مشکلات جسمانی همواره در کنار شما خواهند بود تا بهترین و موثرترین داروهای گیاهی را در اختیارتان گذاشته تا با استفاده از آنها بدون عوارض جانبی بتوانید دردهای بدنتان را کاهش داده و یا به طور کلی از بین ببرید.

تسکین و درمان دردهای قاعدگی
تسکین و درمان دردهای قاعدگی

پکیج های سلامتی موجود در سایت پارسی سلامت با هدف سلامت عمومی افراد جامعه طراحی و ارائه شده است. با استفاده از آن ها با خیال راحت می توانید دردهای جسمانی و روحی خود را کاهش داده و یا به طور کلی از شر آنها خلاص شوید. فقط کافیست که یک بار این محصولات را امتحان کنید.

به راحتی می‌توانید تاثیرات معجزه‌آسای مصرف این پکیج های سلامتی را در سلامت جسم و بدن خود ملاحظه کرده و کاهش و یا درمان دردهای خود را تجربه کنید. پس درنگ نکنید و همین حالا جهت تسکین دردهای قاعدگی خود با سایت پارسی سلامت تماس حاصل فرمایید. تیم مشاورین و متخصصین زبده ما در امور پزشکی همواره پشتیبان و یاری رسان شما عزیزان خواهند بود.