6 ارتباط خواب و زیبایی خوب بخوابید تا پیر نشوید

6 ارتباط خواب و زیبایی خوب بخوابید تا پیر نشوید

6 ارتباط خواب و زیبایی خوب بخوابید تا پیر نشوید | اگر شما هم علاقه مند به زیبایی و جوان سازی پوست تان هستید، حتما تا به حال کار های زیادی برای پوست تان انجام داده اید. برای مثال کرم ها و پاک کننده های متعددی، روی میز آرایش تان چیده اید و از صبح که چشم باز می کنید، به ترتیب آن ها را استفاده می کنید.

اما آیا می دانستید، یکی از ساده ترین راز های زیبایی پوست، این است که فقط دراز بکشید و در آرامش چشمان خود را ببندید و به خواب بروید؟ یادتان باشد بدن ما هیچ وقت از کار نمی ایستد، حتی زمانی که خواب هستیم او مشغول فعالیت و بازسازی است. خواب یک وقفه ارزشمند در طول 24 ساعت برای بدن ما است که در این زمان، بسیاری از کار های عقب افتاده خود را انجام می دهد.

در نوشته پیش رو، امروز کارشناسان پارسی سلامت قصد دارند، شما را با تاثیرات شگفت انگیز خواب روی زیبایی و جوانی پوست آشنا کنند. پس تا انتها با ما همراه باشید تا ببینیم خواب چطور روی پوست ما تاثیر می گذارد و ما چه کارهایی برای بهتر خوابیدن و البته زیبا تر شدن باید انجام دهیم.

ارتباط خواب و زیبایی
ارتباط خواب و زیبایی

خوابیدن چطور باعث زیبا تر شدن و جوان سازی پوست می شود؟

همین ابتدای کار باید مضرات بد خوابیدن و یا دیر خوابیدن را برای شما بیان کنیم. زمانی که شما دیر می خوابید، کم می خوابید و یا خواب تان آرام و عمیق نیست، با تاثیرات بد و مخرب زیر، روی پوست خود مواجه می شوید:

همین بس نیست؟! کدام یک از ما دوست داریم، این آثار را روی پوست صورتمان ببینیم؟ باید بدانید که اگر در جوانی به خواب خود اهمیت ندهید، خیلی زودتر از سن پیری، پوست تان جوانی و شادابی خود را از دست می دهد. تحقیقات ثابت کرده است که اگر دو روز متوالی خواب خوب و کافی نداشته باشید، جذابیت، سلامتی، درخشندگی و سلامت پوست شما در خطر قرار می گیرد. فکر می کنید، در طول شب چه اتفاقی روی پوست شما می افتد که خواب انقدر برای زیبایی اهمیت دارد؟

برای درک بهتر این موضوع در وهله اول باید بدانید که خواب زمانی است که بدن به بازسازی خود می پردازد. این موضوع درباره تمامی اندام ها صدق می کند، ازج مله مغز و ماهیچه ها. در طول خواب جریان خون شما بیشتر می شود و ارگان ها شروع به کلاژن سازی و بازسازی آسیب های ناشی از در معرض اشعه UV قرار گرفتن می کنند در نتیجه چین و چروک ها و خطوط پیری روی پوست کمتر می شود.

علاوه بر این زمان خواب، زمانی است که پوست بیشترین زمان را برای استراحت و دوری از هر چیز اضافه روی خود دارد. خصوصا اگر شما بیشتر از هشت ساعت در طول شب بخوابید. شما در طول روز، پوست خود را به سادگی در معرض نور خورشید، آلاینده ها و مواد آرایشی قرار می دهید. خواب شبانه یک فرصت عالی برای نفس کشیدن پوست تان است، که نباید آن را از او دریغ کنید. حالا بیایید ببینیم برای زیبایی پوست مان به کمک خواب، چه کارهایی می توانیم انجام دهیم؟

خواب و زیبایی و تاثیر یک خواب کافی و عمیق

بهترین جایی که می توانید برای زیبایی و البته سلامتی پوست و کل بدنتان اقدام کنید، شب ها است و آن هم از طریق خوابیدن. برای اینکه تاثیر خواب و زیبایی و دو چندان کنید، باید هر شب به مقدار کافی بخوابید. همانطور که گفتیم تاثیرات کم خوابی روی پوست شما می توانند خیلی جدی باشند و شاید موارد زیر را در بر گیرند:

شاید آخر هفته ها و یا روز های تعطیل تان را گذاشته اید برای خوب خوابیدن. اما باید بدانید که یک خواب کافی نه ساعته نیاز هر شب شما است. ولی اگر فکر می کنید نمی توانید این کار را برای خواب و زیبایی خود انجام دهید، بهتر است با همان آخر هفته ها شروع کنید و به تدریج آن را در طول برنامه هر شب هفته خود قرار دهید.

قبل از خواب صورت خود را بشویید

نکته ای که باید در خواب و زیبایی حتما به آن توجه کنید، شست و شوی صورت است. تا اینجا فهمیدیم که چقدر خوابیدن روی زیبایی و سلامت پوست ما تاثیر می گذارد. همچنین گفتیم که خواب بهترین زمان برای بازسازی است. در زمان خواب گردش خون در زیر پوست شما بیشتر می شود، کلاژن سازی شروع می شود و ماهیچه ها بعد از یک روز کاری، ریلکس می کنند.

در این شرایط آنچه نیاز پوست شما است، تمیزی و پاکیزگی است. اگر با صورتی مملو از آرایش و آلودگی به رخت خواب بروید، بدترین خیانت را به خود و زیبایی تان کرده اید. برای افزایش تاثیرات خواب و زیبایی باید حتما قبل از اینکه به رخت خواب بروید، صورت خود را از هر گونه آرایش و آلایندگی پاک کنید.

پاکسازی پوست آن هم هر شب، یکی از مهمترین کارهایی است که می توانید برای زیبایی خود انجام دهید. حتی اهمیت این کار از شستن صورت بعد از بیدار شدن، بیشتر است. لزومی ندارد برای این کار از محصولات گران قیمت استفاده کنید. یک پاک کننده ساده هم می تواند کثیفی ها، آرایش و چربی اضافه پوست شما را تمیز کند.

ارتباط خواب و زیبایی
ارتباط خواب و زیبایی

مرطوب کننده ها را دریابید

برای اینکه بتوانید از تاثیرات خواب و زیبایی در طول شب بهره مند شوید، باید بعد از اینکه صورت خود را شستید، از مرطوب کننده ها استفاده کنید. چرا که شست و شو باعث خشکی پوست تان هم می شود. خصوصا اگر در محیطی با آب و هوای خشک هستید، این نکته را جدی تر بگیرید.

علاوه بر این مصرف و نوشیدن آب هم اهمیت زیادی دارد. آنچه پوست شما برای بازساز شبانه به آن نیاز دارد، رطوبت است که می توانید با نوشیدن یک لیوان آب قبل از خواب، این هدیه را به آن بدهید. برای انتخاب مرطوب کننده هم نیازی نیست، باز به سراغ محصولات گران قیمت بروید. شما تنها به یک کرم و یا روغن ساده نیاز دارید که پوست تان را در طول شب آب رسانی کند.

یادتان باشد زمانی که می خواهید از مرطوب کننده ها یا روغن ها روی پوست خود استفاده کنید، حتما این کار را با دستانی تمیز انجام دهید. اگر هم اهل استفاده از ماسک هستید، باید بدانید که شب ها بهترین زمان برای استفاده از ماسک های صورت می باشد. چرا که در این زمان، بیشترین تاثیرگذاری را دارند.

به پشت بخوابید!

یک راه دیگری که بتوانید از تاثیرات خواب و زیبایی نهایت استفاده را ببرید، این است که به پشت بخوابید. نوع خوابیدن شما در طول شب هم تاثیر زیادی روی سلامت و زیبایی پوست تان دارد. بنابراین توصیه کارشناسان پوست به شما این است که تا می توانید به پشت بخواید تا پوست شما کمترین تماس را با بالش و پتو داشته باشد و بتواند نفس بکشد.

اگر به پشت خوابیدن برای شما دشوار است باید به دنبال بالش های مناسب با رو بالشتی های مرغوب باشید. خوابیدن روی بالش های سفت با رو بالشتی های زمخت به پوست شما آسیب می رساند و در دراز مدت منجر به چین و چروک روی پوست شما می شود. حتی تحقیقات ثابت کرده اند که چین و چروک های موجود روی سینه و شکم و نیز در بسیاری موارد به دلیل بد خوابیدن ما در طول شب می باشد.

راه ارزان و راحت برای بهره بردن از تاثیرات خواب و زیبایی همین است که به پشت بخوابید. اما اگر خیلی علاقه دارید به پهلو بخوابید باید به فکر یک بالش سالم باشید تا کمترین آسیب را به پوست شما وارد کند.

ارتباط خواب و زیبایی
ارتباط خواب و زیبایی

زیر سرتان را بلند بگیرید!

خواب و زیبایی ارتباط مستقیمی با زیر سر شما دارد. زمانی که از بالش بلند تر استفاده کنید، نه تنها کمتر خروپف می کنید بلکه از پف کردن صورت و چشم ها در روز بعد هم پیش گیری می کنید. چرا که در این حالت گردش خون بیشتری در زیر پوست صورت شما جریان پیدا می کند و پوست تان شاداب تر می شود.

این کار را هم خیلی راحت با قرار دادن دو بالش کوچک روی هم می توانید انجام دهید و یا اگر فکر می کنید، دو بالش زیاد است، یک بالش و پندلایه پتو استفاده کنید. حتیمی توانید زیر تشک خود پتو بگذارید تا کمی بالاتر بیاید. به هر حال راه برای انجام این کار زیاد است.

زیر نور خوشید نخوابید

معمولا افراد عادت دارند، در اتاق تاریک بخوابند. اما برخی از افراد صبح ها ممکن است در معرض نور خورشید باشند و یا چرت های میان روزی شان را زیر افتاب انجام دهند. توصیه ما به این افراد این است که هرگز زیر نور خورشید نخوابید. اثرات مخرب نور خورشید روی پوست در زمان خواب بیشتر می شود.
علاوه بر این کلا خوابیدن در مکانی روشن و پر نور، ریتم و نظم خواب را برهم می زند. توصیه می کنیم برای اتاق خواب هایی که پنجره دارند و نور زیادی وارد آن ها می شود، حتما از پرده های ضخیم استفاده کنید و از خواب خود و تاثیرات خواب و زیبایی نهایت لذت را ببرید.