مایعات زیاد بخورید تا سنگ کلیه نگیرید

مایعات زیاد بخورید تا سنگ کلیه نگیرید | شاید ندانید که سنگ کلیه دقیقا چیست و چگونه بروز پیدا می کند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که سنگ کلیه در اثر انباشته شدن برخی مواد شیمیایی با تشکیل بلورهایی به وجود می آید. زمانی که این بلورها توده های بزرگی را تشکیل دهند به سنگ تبدیل می شوند.  این سنگ ها باید از مجرای ادرار دفع شوند و زمانی که به قسمت های مختلف مجاری ادرار گیر می کنند، باعث درد شدیدی در فرد مبتلا به سنگ کلیه می شوند. اغلب سنگ ها از ترکیب گزالات و کلسیم به وجود می آیند. برخی سنگ ها نیز از اسید اوریک تشکیل می شوند که این ماده، محصول جانبی متابولیسم پروتئین می باشد. در واقع قطعه بلوری جامدی که در کلیه تشکیل می شود، همان سنگ کلیه است. گاهی سنگ کلیه مانند شن و ماسه است و گاهی اندازه آن به قدر یک مروارید و یا بزرگتر هم می رسد. اگر سنگ تشکیل شده در کلیه جریان ادرار شما را مسدود نماید، باعث ایجاد درد بسیاری می شود. برخی عقیده دارند که دفع سنگ کلیه دردی به شدت درد زایمان دارد و متاسفانه هر ساله500،000 نفر بخاطر سنگ کلیه روانه مراکز اورژانس شده که در این میان  13 درصد از مردان و 7 درصد از زنان، مبتلایان را تشکیل می دهند. برای پیشگیری از سنگ کلیه بهترین راه نوشیدن مقدار زیادی آب و مایعات است. اگر دچار کمبود آب نشوید، سنگ کلیه به سراغتان نخواهد آمد. بنابراین با نوشیدن حداکثر 3 لیتر مایعات در روز، از بازگشت سنگ جلوگیری کنید. البته نوشیدن مایعات روش مناسبی است اما نمی توان آن را روشی قطعی برای درمان سنگ کلیه دانست. اگر می خواهید بدانید که چگونه می توان سنگ کلیه را به طور کلی و تضمینی بر طرف نمود، با این مقاله از وبسایت پارسی سلامت همراه باشید…
مایعات زیاد بخورید تا سنگ کلیه نگیرید
مایعات زیاد بخورید تا سنگ کلیه نگیرید

انواع سنگ های کلیه را بشناسید

به طور کلی چهار نوع اصلی برای سنگ کلیه شناخته شده اند که عبارتند از:
متداول ترین نوع سنگ، کلسیم می باشد که ترکیب آن با ماده ای همچون اگزالات تشکیل سنک کلیه می دهد.
اگر ادار شما دارای اسید بسیاری باشد، سنگ اسید اوریک به وجود می آید.
غالبا عفونت در دستگاه ادرار منجر به پیدایش سنگ استروویت می شود
نادرترین نوع سنگ کلیه نیز سنگ سیستین می باشد که بر اثر یک بیماری با همین نام تشکیل می شود.

با عمل به توصیه های زیر از سنگ کلیه در امان بمانید

مایعات زیاد بخورید تا سنگ کلیه نگیرید
مایعات زیاد بخورید تا سنگ کلیه نگیرید

جلوگیری از کمبود آب بدن اهمیت دارد

کم آبی بدن یکی از دلایل اصلی پیدایش سنگ کلیه است. اگر دچار سنگ کلیه هستید، بنا بر توصیه پزشک خود، مصرف برخی از مواد غذایی که باعث تشکیل سنگ می شوند را کاهش دهید. حتی اگر لازم است از برنامه و رژیم غذایی خاصی تبعیت کنید. تقریبا نیمی از افرادی که مبتلا به سنگ کلیه هستند،  دچار انواع دیگری از سنگ های کلیه نیز می شوند. نوشیدن آب و مایعات باعث جلوگیری از تشکیل سنگ و درمان سنگ کلیه می شود. هر چه ادرار شما رقیق تر باشد، احتمال انباشتگی مواد و رسوبات نیز کمتر می شود. باید سعی کنید روزانه 3 لیتر آب معادل 10 لیوان را میل کنید. البته نوشیدن آب و مایعات به شرایطی همچون آب و هوا و میزان فعالیت شما نیز بستگی دارد. مثلا اگر شما در منطقه ای زندگی می کنید که آب و هوای گرمی دارد و یا حرکات و فعالیت های ورزشی بسیاری را در طول روز انجام می دهید، باید آب بیشتری بنوشید. زیرا میزان تبخیر آب در بدن شما بالاتر می رود و ممکن است با عرق کردن، دچار کمبود آب شوید.

چند نکته برای نوشیدن آب بیشتر

می توانید پوست لیمو، انگور، لیموترش و یا پرتقال را به صورت یخ های قالبی منجمد کنید و آن ها را به آب خود اضافه کنید. افزودن طعم و عطر خوب این میوه ها باعث می شود بدون دریافت کالری، آب بیشتری بنوشید. همچنین در ماه های زمستانی از نوشیدن ترکیب آب گرم را با لیمو و عسل غافل نشوید. نوشیدن آب مرکبات، لیموناد، آبلیمو و سایر موارد از این دست، سبب جلوگیری از تشکیل بلورها و تبدیل آن ها به سنگ کلیه می شوند. اگر قصد خرید نوشیدنی برای خود را دارید، به جای نوشابه ، آب معدنی یا آب گازدار را انتخاب کنید. با برنامه ریزی آب بنوشید. می توانید از برنامه های تلفن همراه که برای یادآوری نوشیدن آب هستند استفاده کنید و یا بطری آبی برای خود تهیه کرده و روی آن را علامت گذاری کنید. سپس در اوقات مختلف روز تا جاهایی که علامت گذاری کرده اید و به میزانی که مشخص نموده اید، آب بنوشید.

رژیم های غذایی مناسب برای جلوگیری از سنگ های کلسیم

مصرف مواد غذایی زیر را برای جلوگیری از سنگ های اگزالات محدود کنید

اگر دچار سنگ اسید اوریک هستید، این ها را نخورید!

 

مایعات زیاد بخورید تا سنگ کلیه نگیرید
مایعات زیاد بخورید تا سنگ کلیه نگیرید

پیشنهادات رژیمی برای درمان سنگ کلیه

نوشیدن مایعات برای رفع سنگ کلیه موثر است ولی درمان قطعی نیست

درست است که نوشیدن مایعات برای پیشگیری از انواع سنگ کلیه و درمان آن ها موثر است ولی نمی توان آن را درمانی قطعی دانست. نوشیدن مایعات، بیشتر یک عامل کمک کننده است و باید برای بر طرف کردن و درمان سنگ کلیه به فکر یک راه حل اساسی و تضمین شده باشیم.نوشیدن مایعات باعث هیدراته شدن بدن و برخورداری آن از مایعات کافی می شود و از طرفی باعث رقیق شدن ادرار می گردد. شاید شما بارها توصیه هایی را درباره اینکه آب بهترین نوشیدنی است و می توانید نتایج فوق العاده ای از آن بگیرید، شنیده باشید. در مقابله با سنگ کلیه می توانید از آب گازدار، لیمو، شیر زنجبیل و انواع آب میوه ها نیز در کنار آب خالص استفاده کنید. حداقل 24 لیتر ادرار باید در طول مدت زمان 24 ساعته روز ایجاد کنید که این امر تنها با نوشیدن آب کافی میسر است. همچنین اگر رنگ ادرار شما زرد تیره باشد، نشان دهنده آن است که  شما به اندازه کافی آب ننوشیده اید.
از طرفی قهوه و چای نیز ممکن است مفید باشند ولی کافئین موجود در آن ها باعث می شود که آب بدن زودتر از دست برود و این نکته مهمی است. به هر حال اگر به دنبال راه حلی قطعی برای درمان سنگ کلیه خود هستید و راه های بسیاری را تا به امروز دنبال کرده اید ولی نتیجه مطلوبی نگرفته اید، ما برای شما یک راه حل مناسب و مطمئن داریم. راه حل ما برای شما استفاده از پکیج درمان سنگ کلیه پارسی سلامت است. این پکیج درمانی از ترکیب گیاهان درمانی موثری به وجود آمده که حاصل سال ها تحقیق و مطالعات علمی کارشناسان متخصص است. این پکیج دارای خواص درمانی معجزه آسا برای سنگ کلیه بوده و به شکل کاملا گیاهی با بازدهی 100 درصدی به وجود آمده است. بنابراین دیگر نگران مشکل سنگ کلیه خود نباشید و با سفارش این محصول فوق العاده برای همیشه از شر مشکلات و درد ناشی از سنگ کلیه رهایی یابید.