ضعف اعصاب چیست؟

ضعف اعصاب چیست ؟

ضعف اعصاب چیست؟ | نوروپاتید یا ضعف اعصاب، اصطلاحی تخصصی است که به نشانه هایی از اختلالات عصبی گفته می شود که موجب می شود کارکرد و عملکرد بعضی از قسمت های بدن شما ضعیف شده یا از بین برود. در واقع ضعف اعصاب موجب ضعف و بی حرکتی اعضای بدن شده که در پاره ای از مواقع دائمی و در برخی دیگر موقتی است. اگرچه بسیاری از افراد ضعف اعصاب راجز بیماری ها به حساب نمی آورند اما ضعف اعصاب در واقع مادر کلیه بیماریها در بدن است به شکلی که اگر فردی دچار ضعف اعصاب عمومی باشد، قطعاً عملکرد کلی اندامش مختل می شود به شکلی که گاهی افرادی که دچار ضعف اعصاب هستند به فلج موقت تمامی اعضا مبتلا می شوند که این شرایط امکان دارد دائمی یا موقت باشد.

به هر حال اگر بخواهیم که سلامت بدن و روح مان را تضمین کنیم قطعاً بایستی ضعف اعصاب را برطرف کرده و و روح و روان مان را در شرایط نرمال قرار دهیم چرا که اگر افراد دچار اختلالات روحی و روانی شوند قطعاً بعد از آن به ضعف اعصاب دچار می‌شوند که مادر تمامی بیماری‌های بدن است پس برای اینکه بتوانیم بسیاری از بیماریهای بدنی را کنترل کنیم بایستی در درجه اول ضعف اعصاب را درمان کنیم راه های بسیاری برای درمان ضعف اعصاب از جمله سنتی و علمی وجود دارد که با هم به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. در ادامه با سایت پارسی سلامت همراه باشید تا مفصلاً در مورد این موضوع توضیح دهیم.

برای درمان ضعف اعصاب راه های خانگی و موثری وجود دارد که در سایت پارسی سلامت مفصلا به آنها خواهیم پرداخت.

علل ضعف اعصاب کدامند؟

شایعترین علل ضعف اعصاب در بسیاری از شرایط عبارتند از :

 

دلایل ضعف اعصاب اغلب بسته به نوع بیماری و همچنین عوامل به وجود آورنده ی آن بسیار متفاوت است. البته در بسیاری از موارد ابتلا به ضعف اعصاب به علل مختلفی است که عبارتند از:

علائم ضعف اعصاب کدامند؟

علائم ضعف اعصاب بسته به اینکه کدام عصب از اندام های بدن آسیب دیده اند بسیار متفاوت است. با این حال ضعف اعصاب معمولاً با علائم عمومی آغاز می شود که عبارتند از :

ضعف اعصاب چیست؟
ضعف اعصاب چیست؟

کمبود کدام ویتامین‌ها در بدن باعث ضعف اعصاب می‌شود؟

وجود ویتامین ها در بدن معمولاً نقش بسیار اساسی در تامین سلامت روحی و روانی افراد دارد و لذا به همین علت است که معمولاً تمامی متخصصین و پزشکان تغذیه تاکید مهمی تاکید ویژه‌ای بر مصرف ویتامین ها دارند، چرا که اگر بدن در حال رشد باشد قطعاً به ویتامین های نیاز بیشتری دارد و اگر در حالت عادی و شرایط نرمال باشد نیز بایستی به اندازه کافی از انواع ویتامین ها استفاده شود. بدن چه در حالت کودکی و رشد به سر ببرد و چه در حالت بزرگسالی، در هر دو حالت نیاز زیادی به انواع ویتامین ها و تامین آنها در بدن دارد. هر فردی برای تامین سلامت روحی و روانی خود نیاز به مصرف کافی انواع ویتامین ها دارد، قطعا مصرف ناکافی و دیر هنگام انواع ویتامین ها در بدن موجب بروز اختلالات خاصی در بدن می شود که ضعف اعصاب یکی از آنهاست.

کمبود ویتامین ها و مواد معدنی ضروری در بدن معمولاً باعث ضعف روحیه و بدن افراد می شود. قطعا می دانید که افسردگی، اضطراب، تغییر خلق و خو و مود پایین و یا سایر مشکلات رفتاری اغلب به علت کمبود نوعی ویتامین در بدن می باشد. تقریباً یک چهارم ازافراد خصوصاً جوان‌ها در سرتاسر جهان دچار کمبود ویتامین بوده و این باعث شده است که در سطح گسترده‌ای احساس افسردگی، اضطراب و سایر مشکلات روحی و روانی را تجربه کنند.

در ادامه نیز با سایت پارسی سلامت همراه باشید تا عوارض کمبود بعضی از ویتامین ها را در بدن با هم مرور کنیم.

کمبود ویتامین D

کمبود ویتامین D در بدن که معمولاً به علت ندیدن نور خورشید و کم قرار گرفتن در معرض آن به مدت طولانی چند ماه به بالا می باشدt می تواند عامل بسیار مهمی در ابتلا به ضعف اعصاب باشد. البته بسیاری از افراد با وجود اینکه در مناطق گرم و آفتابی نیز زندگی می کنند باز هم دچار کمبود ویتامین D بوده و در معرض ابتلا به ضعف اعصاب می باشند.

بسیاری از افراد معمولاً تمامی وقتشان را در خانه سپری کرده و کمتر در معرض نور آفتاب قرار می‌گیرند. برای جلوگیری از این مشکل و همچنین رفع کمبود ویتامین D در بدن مصرف مکمل تنها درمان آن نیستt بلکه می شود از طرق دیگر و یا درمان های داروهای گیاهی و پکیج های درمانی این نوع کمبود ویتامین را درمان کرد.

از آن‌جایی که ویتامین دی نقش اساسی در انجام فعالیت های بدنی دارد و در واقع عملکرد های مهم بدن را تنظیم می کند بایستی به وجود سطح نرمال آن در بدن توجه ویژه‌ای کرد چرا که وجود ویتامین d به اندازه کافی نقش مهمی در جذب فسفر در جریان خون دارد.
ویتامین D برای سلامت روح و روان نیز بسیار ضروری است و همچنین در ترمیم سلولهای عصبی و همچنین رشد بافت مغز نقش ویژه‌ای دارد.

از طرفی باعث سالم نگه‌داشتن سلول‌های مغزی شده و به آنها کمک می‌کند که حافظه بالاتر و توانایی ذهنی بیشتری داشته باشند.
در واقع کمبود ویتامین Dمعمولا با اختلالات تاثیرگذار فصل مرتبط بوده و باعث می شود که فرد دچار تغییر مود فصلی شده و اظطراب و افسردگی شدیدی را تجربه کند.

ضعف اعصاب چیست؟
ضعف اعصاب چیست؟

کمبود امگا 3 در بدن

عدم تعادل در میزان امگا 3 در بدن باعث بروز اختلالات ویژه و همچنین مشکلات روحی و ذهنی فرد می شود. قطعاً می دانید که ۶۰ درصد از مغز انسان ها را چربی تشکیل داده به همین دلیل است که بدن شما نمی تواند اسیدهای چرب ضروری و مورد نیاز بدن را بسازد و مغزتان نیز نمی تواند این نوع چربی ها را بسوزاند. اگر رژیم غذایی تان کمبود چربی امگا ۳ را داشته باشد پس بدنتان نمی‌تواند سلول های عصبی باکیفیت بسازد که عکس این عمل نیز صادق است. اگر در رژیم غذایی تان میزان امگا ۳ مناسبی وجود داشته باشد و در واقع به سطح نرمال مشخصی در بدن برسد باعث ساخت سلول های عصبی با کیفیت در بدن شده و به تبع می‌تواند عملکرد مغزی و همچنین سلامت روح و روان را تضمین کند.

وجود امگا ۳ کافی در بدن باعث تولید آنتی بادی های مختلفی شده و نهایتاً منجر به کاهش التهاب در تمامی اعضای بدن می شود. همچنین وجود کافی آن در بدن باعث ارتقاء عملکرد مغز شده و روحیه شاد و مثبت را برای فرد به وجود می آورد. البته کمبود این نوع اسید چرب در بدن می تواند منجر به بروز اختلالات شخصیتی، اسکیزوفرنی، بی‌توجهی و افسردگی شود.

کمبود ویتامین B

وجود ویتامین b در بدن باعث می شود که غذاهای مصرفی در بدن به سوخت تبدیل شده و انرژی موجود در بدن را حفظ شود.
در واقع باعث ترمیم سلولهای آسیب دیده شده و نقش مهمی را در تامین سلامت عمومی بدن ایفا می کند. وجود کافی ویتامینB در بدن باعث ارتقاء عملکرد سطح ایمنی بدن، سلامت، گوارش مناسب، جریان خون متعادل، خواب کافی و مناسب ‌شود. در واقع این نوع ویتامین نقش اساسی در کاهش استرس، کمبود حافظه و سلامت ذهن ایفا می کند.کمبود ویتامین B در بدن می تواند منجر به اضطراب اختلالات عصبی افسردگی، ترس‌های بی‌مورد، افسردگی و نهایتاً اسکیزوفرنی شود.

کمبود زینک

از آنجایی که وجود میزان کافی زینک در بدن سلامت و عملکرد مناسب مغز را تقویت می‌کند، نقش بسیار مهمی در پروسه ی تعادلی ترشح هورمون ها در بدن دارد. این ماده می تواند سیستم عصبی جانبی و مرکزی را فعال کند. البته کمبود آن در بدن باعث بروز اختلالات عصبی، اضطراب، افسردگی و اختلالات تغذیه می شوند.

حال که با بسیاری از عوارض کمبود ویتامین و املاح معدنی در بدن آشنا شدید، اگر دچار ضعف اعصاب و کمبود ویتامین در بدن هستید بهتر است که هر چه سریعتر به دنبال راهی برای درمان ضعف و اعصاب خود باشید، چراکه قطعاً ابتلا طولانی مدت به این عارضه، مشکلات حاد دیگری برای سلامت عمومی بدنی تان ایجاد خواهد کرد که به راحتی قابل درمان نیست. پس تا دیر نشده به دنبال راه چاره ای برای درمان ضعف اعصاب خود باشید. به این منظور می توانید پکیج درمانی تقویت اعصاب را خریداری نموده و به مدت چندین ماه متوالی از آن استفاده کرده تا اثرات معجزه بخش آن را ببینید.