با پکیج درمان سنگ کلیه، خون تان را تصفیه کنید

درمان سنگ کلیه

درمان سنگ کلیه | یکی از مهم ترین وظیفه ای که کلیه در بدن دارد، خارج کردن اوره و مواد معدنی اضافی از خون می باشد. لازم به ذکر است که بدن انسان می تواند دفع کننده این مواد را از طریق ادرار باشد، همچنین در صورت عدم انجام این کار در برخی موارد تجمع بیش از حد املاح در کلیه ‌ها، باعث می شود تا سنگ هایی مانند کریستال در کلیه ها به وجود آید. بهتر است بدانید که سنگ کلیه قادر می باشد تا در هر دو بخش این قسمت از بدن پدید آید و پس از گذشتن مراحلی، از آنجا به مجاری ادراری که کلیه‌ها را به مثانه وصل می‌کنند، منتقل شوند.

معمولاً سنگ‌ هایی که نسبت به اندازه اصلی کوچک تر هستند، بدون هیچ مشکلی دفع خواهند شد و در واقع آزار زیادی به بدن نمی رسانند. این در حالی است که سنگ ‌های بزرگتر در مجاری ادراری گیر افتاده و باعث به وجود آمدن احساس درد در این ناحیه می شوند. در ضمن اگر فردی موفق به دفع سنگ کلیه نشود، عوارضی همچون عفونت یا آسیب‌های کلیوی او را در بر خواهد گرفت.

درمان سنگ کلیه
درمان سنگ کلیه

زمان مورد نیاز برای دفع سنگ کلیه

جالب است بدانید که در سرعت خروج سنگ ‌های کلیه دو عامل اصلی و تأثیرگذار وجود دارد. این موارد به اندازه و مکان سنگ در کلیه وابسته است. به طور مثال سنگ ‌های کوچکتر به گونه ای سریع تر و با درد کمتری دفع خواهند شد. می توان گفت که حدود هشتاد درصد از سنگ هایی که از چهار میلی متر کمتر هستند، خود به خود و ظرف مدت یک ماه از بدن خارج می شوند. از طرفی حدود شصت درصد از سنگ ‌های دیگر که بین چهار الی شش میلی متر هستند، در طول 45 روز دفع خواهند شد. اما سنگ هایی که معمولا از شش میلی متر بیشترند نیز ممکن است یک سال طول بکشد تا دفع شوند و به منظور بهبود این درمان سنگ کلیه، بایستی نزد پزشک رفت و در صورت طولانی شدن و در بسیار، آن را جراحی نمود.

درمان سنگ کلیه
درمان سنگ کلیه

علائم سنگ کلیه

همان طور که در بخش های قبلی گفته شد، سنگ کلیه زمانی در بدن ایجاد می شود که مواد معدنی و دیگر مواد در ادرار به شکل کریستال در آمده و وارد این بخش از بدن شود و در نهایت به سنگ کلیه یا رسوب های کلیوی تبدیل گردد که شامل سنگ های ریز، سنگ هایی با بدنه تیز یا نرم و یا سنگ های درشت و سنگین شوند که ممکن است بر اساس مطالب گفته شده در مورد اندازه، دفع شود یا نیاز به جراحی داشته باشد. بنابراین در این قسمت به مهم ترین علائم سنگ کلیه می پردازیم:

  • اساس درد در ناحیه کشاله ران
  • احساس درد در پهلو
  • مشاهده خون در ادرار
  • داشتن حالت تهوع و استفراغ
  • مشاهده چرک در ادرار
  • بوجود آمدن سوزش و تکرر ادرار
  • داشتن تب و لرز در صورت ایجاد عفونت

انواع سنگ کلیه را بشناسید

جالب است بدانید که یکی از رایج ترین انواع سنگ کلیه، سنگ های کلسیمی می باشند که بر اثر کلسیم و اکسالیت‌ بالای خون در بدن رخ می دهند. در اکثر مواقع مصرف برخی از داروهای خاص و افزایش بسیار زیاد ویتامین دی منجر به افزایش غلظت کلسیم در نواحی کلیوی می شوند. دومین سنگی که از جمله فرآورده های جنبی متابولیسم پروتئین، اوریک‌اسید شناخته می شود، نوع اسید اوریکی هستند که موجبات افزایش سنگ های کلیه را فراهم می کنند.
سنگ های استرووایت، یکی دیگر از انواع سنگ کلیه است که بر اثر عفونت باکتریایی مجاری ادراری اتفاق افتاده و در اکثر مواقع زنان را تحت تاثیر قرار می دهد. همچنین می توان ذکر کرد که سنگ های سیستین‌ در کمترین زمان ها باعث بوجود آمدن نوعی آمینو اسید شده که در نهایت منجر به تشکیل سنگ می‌شوند.

درمان سنگ کلیه
درمان سنگ کلیه

علل ایجاد سنگ کلیه

همان طور که در بخش های قبلی گفته شد، یکی از علل می تواند در اثر مصرف بیش از حد کلسیم و ویتامین دی به وجود آید. یا اینکه اگر رژیم غذایی به شیوه ای سالم بکار گرفته نشود، درمان سنگ کلیه ممکن است به طول بینجامد. همچنین یکی دیگر از علل به وجود آمدن سنگ را، می توان پرکاری پاراتیرویید در نظر گرفت. به علاوه امروزه اکثر جوان ها به مصرف الکل روی آورده اند که همین یکی از مهمترین عوامل به وجود آمدن سنگ در کلیه ها، به شمار می رود.

با پارسی سلامت سنگ کلیه خود را درمان کنید

همان طور که می دانید درمان سنگ کلیه از طریق عمل جراحی و سنگ شکن بسیار دردناک و طاقت فرسا می باشد. از این جهت بسیاری از مردم برای درمان و رفع این بیماری به عرقیجات و داروهای گیاهی روی می آورند. پکیج درمان سنگ کلیه پارسی سلامت که ترکیبی از عرق های با کیفیتی است دارای خواص بی شماری می باشد. گیاه زنیان نیز کوچک و یک ساله است که به شکل خودرو می روید. همچنین این گیاه خاصیت ضد عفونی کننده و ضد درد دارد که می تواند در کم شدن درد سنگ کلیه و رفع آن کمک شایانی کند. یکی دیگر از گیاهان دارویی که در این محصول مورد استفاده قرار می گیرد، سیاه دانه است که با مصرف آن می توان در ابتدا سنگ را نرم کرد و مجاری را برای دفع سنگ کلیه باز کرد. لازم به ذکر است که گیاهان خارشتر و خارخاسک سنگ نیز در این محصول موجود هستند که باعث دفع سنگ کلیه در مرحله نهایی خواهند شد.
درست است که این پکیج در دفع و رفع درد موثر است، اما اگر فردی دارای یکی از بیماری ها و اختلالات قلبی عروقی باشد، توصیه می شود که برای مصرف با پزشک مصرف شود. به علاوه زنان باردار و کودکان باید در استفاده از این محصول دقت کافی داشته باشند.